Jdi na obsah Jdi na menu
 


Květnové číslo časopisu YOP! v prodeji!

6. 5. 2007
Milé drobnosti
Jistě používáte mobil už léta. Najít číslo, vytočit, položit. Nuda nuda, šeď šeď. Možná mezi mobilní nadšence patříte, ale pořizovat si nový mobil každého půl roku? Na to má málokdo. Takže s tou svou cihličkou střední třídy žijete docela dlouho. Nuda, nuda, šeď, šeď. Mobilní komunikace je tady s námi velmi dlouho a stala se už trochu stereotypní. Pryč jsou doby lovců nových funkcí a lovců základnových stanic. Takže najít číslo, vytočit, položit. Ale jak to dělají lidé, pro které jsou mobilní telefony stále koníčkem? Řeší to milými drobnostmi.

ČLÁNEK BYL PŘEJAT Z WWW.YOP.CZ.


Obrazek


Tím nejbanálnějším projevem takové vášně je zdobení telefonů, přečtete si o něm v článku o mobilní bižuterii na straně 40. Ozvláštnit můžete svůj telefon tím, že si k němu dokoupíte zajímavé příslušenství – třeba bezdrátové bedničky (na straně 84) nebo zajímavý rámeček-displej pro zobrazování fotek z mobilu, ukážeme vám ho v příštím čísle. A konečně jsou tady hráči, kteří spíš než vnějšek zdobí vnitřek mobilu. Zkouší hry a vy dobře víte, že zdaleka ne jen střílečky. Od her je jen krůček k aplikacím a to pak narazíte na uživatele, kteří mají kartu napěchovanou programy. A není pro ně problém ovládat pomocí mobilu FTP, publikovat fotky na blogu, sledovat aktuální zpravodajství, poslouchat internetová rádia. Hodně lidí kouká na všechny tyhle blázny – od těch s „malým životem“ pověšeným na mobilu po aplikační maniaky – skrz prsty. „Proč dělají takové blbosti?“ Dobře, přívěšek blbost je. Ale čtečka podcastů v mobilu určitě ne. Samozřejmě, můžeme jen najít číslo, vytočit, položit. Ale to byste si nekoupili tenhle yop. Pro nás totiž mobily nejsou nuda nuda, šeď šeď, prostá cihlička k použití, ale koníček. Ti, kdo jsou teď u přívěšku, se k těm vyspělým aplikacím brzy dostanou. A bude to pro ně velká výhoda, ve škole, v práci i v soukromí.

Marek Kuchařík
šéfredaktor yop!


Pozn.: Proč že je květnové vydání časopisu YOP! tak zajímavé pro S60.estranky.cz? Jako první z českých měsíčníků o mobilní technice přináší květnový YOP! recenzi Nokie N95. Tu by neměl přehlédnout žádný správný fanda platformy S60.