Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak fotí nový komunikátor E90...

22. 2. 2007
Nokia E90 není přístrojem přímo určeným pro fotografování. Od toho tu jsou telefony z řady "N". Ale po důkladné analýze prvních snímků z komunikátoru můžeme jásat. Nový komunikátor směle konkuruje fotomobilu N73.Makro květiny má ostré hrany. Barvy nejsou přesycené a na prototyp dokáže dnešní firmware slušné snímky.


Keramický psík na parapetu okna je osvětlen slunečním světlem. Jak je vidět, ani s tím nemá optika problémy.


    Jako majitel Nokie N73, jejíž existence stojí na dobrých vlastnostech fotoaparátu, jsem rád, že také ostatní produkty i bez značky CARL ZEISS zvládnout tvořit snímky na úrovni. Vliv na to má pravděpodobně optika, která by měla být téměř shodná v obou modelech. V každém případě se jedná o dobrou zprávu pro všechny komunikátorové nadšence. Při pomyšlení, že se stále nejedná o finální firmware, můžeme vytvořené snímky označit za výborné.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re.: Optika = optika?

(Koblih, 25. 2. 2007 13:25)

Chcete-li jít do důsledku rozboru, tak si stěžujte u všech recenzentů, vývojářů a výrobců. Ti tento pojem užívají hojně. Pojem optika u mobilních telefonů opravdu není na místě. Jediný zástupce se skutečnou optikou je N93(i). "Optikou" je dnes totiž označován čip s focus mechanismem. Zatímco zaostřování u všech telefonů do 2Mpx včetně probíhá víceméně SW, tak Nokia N73, N93(i), N95, E90 a další 3Mpx s autocusem vlastní již mechanická ostření. A tam už můžeme hovořit o "optice". jedná se o mechanický článek, který aktivně pracuje s optikou. Optika není pouze objektiv. ;)

Optika = optika?

(oraNGE, 25. 2. 2007 12:35)

carl zeiss dela objektivy do fotoaparatu ne? objektiv=optika ne? Pak nechapu proc " ostatni produkty i bez znacky carl zeiss....optika ktera by mela byt temer shodna..." ?