Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nokia E65: Ještě dokonalejší pohotovostní režim

16. 3. 2007
Jako první z trojice představených smartphonů z řady „E“ se dostal do prodeje slider E65. Jako první nabízí zcela finální firmware, a tak se můžeme rozplývat nad novým přístrojem. A určitě je proč.

ČLÁNEK BYL PŘEJAT Z WWW.S60.CZ.


První kontakt s Nokií E65 se může zdát jako „dejavu“. Ano, běžný smartphone nijak nevybočující z nastolené řady. Při brouzdání v menu však pouze velmi bystrý uživatel může nalézt nové volby nastavení, po kterých majitelé smartphonů z N-series doslova prahnout. Aktivní pohotovostní režim se totiž naučil dalším kouskům. Nezobrazuje pouze základní události jako nejbližší záznam v kalendáři či úkol s nejvyšší prioritou, ale volitelně je možné nastavit, které informace považuje uživatel pro sebe nezbytné.

Obrazek Obrazek
(vlevo: aktivní pohotovostní režim, vpravo: nastavení zobrazovaných informací)


Psavec zpráv uvítá zobrazení textu příchozí SMS či e-mailu, internetový surfař si zvolí automatickou detekci wi-fi sítě, anebo si lze zcela vypnout šest rychlých zástupců k nejčastěji používanějším funkcím. Modely E61i a E90 by měly mít možnost personalizalice aktivního pohotovostního režimu také. Již teď se těšíme na další "éčka".
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Aha ;)

(Bob, 15. 5. 2007 1:33)

taxem slepej :) ale už jsem to našel - sice jsem doufal, že tam najdu možnost zadat třeba zobrazení infa o kapacitě sim, pam. karty, seznam běžících aplikací apod. Je na tohle něco? (asi je, ale moje zkušenosti se Symbianem jsou v řádu desítek minut, co studuju E65).

Re.:jak to nastavím?

(Koblih, 15. 5. 2007 0:19)

"Zásuvné moduly", jak tuto funkci Nokia nazvala, jsou v nastavení pod záložkou pohotovostního režimu. Je součástí standardní výbavy a kromě Nokie E65 je tato funkce dostupná také u E61i. Lze očekávat, že se tato funkce objeví také u E90.

jak to nastavím?

(Bob, 15. 5. 2007 0:12)

Nějak jsem nepochopil, zda jsou zmíněné vlastnosti součástí výchozí výbavy E65 (v tom případku jsem slepý), nebo se jedná o nějaký (jaký?) extra SW nebo jde o vlastnosti, které získám updatem?